|Регистрация|Вход| Приветствую Вас Гость |RSS
РАЗДЕЛЫ
ДЛЯ ПЕДАГОГОВ
ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ
ОБЩЕСТВЕННЫЕ ОБЪЕДИНЕНИЯ
ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ
ТЕСТЫ
ФОРУМЫ
АРХИВ САЙТА
ПОИСК
Главная » 2020 » Февраль » 17 » Скрябинскай ааҕыылар
15:55
Скрябинскай ааҕыылар

Олунньу ый 15 күнүгэр В.В.Скрябин аатын сүгэр Чүүйэ орто оскуолатыгар Саха Республикатын норуотун хаһаайыстыбатын үтүѳлээх үлэһитэ, Мэҥэ-Хаҥалас уонна Хаҥалас улуустарын бочуоттаах гражданина, Санкт–Петербург куоракка Саха Республикатын бэрэстэбиитэлэ, бѳдѳҥ государственнай деятель, Василий Васильевич Скрябин аатын үйэтитэр «Мин -баһылыкпын» диэн улуустааҕы конкурс буолан ааста. Барыта 13  оскуолаттан  54 оҕо 5 секцияларынан проектары кѳмүскээтилэр, ону таһынан 24 оҕо «Дебаты» конкурска кытынна, барыта 78 кыттааччы регистрацияланна,  ол курдук:

«Благоустройство села. Социокультурный проект» секцияҕа эксперт председателинан Никифоров В.Г. Мэлдьэхси нэһилиэгин баһылыга, экспертарынан Скрябин Г.С. Чүүйэ орто оскуолатын учуутала уонна Дмитриева Нь.В. Чүүйэ орто оскуолатын директоры солбуйааччы үлэлээтилэр, кѳрүү түмүгүнэн маннык миэстэлэр таҕыстылар «HI – Tech в развитии Харанского наслега» диэн үлэтинэн 1 миэстэни И.Г. Гаврильев аатынан  Хара орто оскуолатын 9 кылааһын үѳрэнээччитэ Марков Афоня ылла, (салайааччы Сидорова М.П.), 2 миэстэни  В.Н. Оконешников аатынан Павловскай орто оскуолатын 9 кылааһын үѳрэнээччилэрэ Прокопьев Павел уонна Попов Тимофей «Памятные места Нерюктяйского наслега» үлэлэрэ ылла, (салайааччылар Нестерова Т.И., Пудова С.Д., Капитонова А.Я.)  3 миэстэҕэ «Проект скриммерного бассейна» үлэтинэн Ф.Г.Охлопков аатынан Майа орто оскуолатын 7 «а» кылааһын үѳрэнээччитэ Корякин Максим буолла, (салайааччы Васильева А.П.).  «Лучшее практическое решение» анал ааты  Ф.Г.Охлопков аатынан Майа орто оскуолатын 8 «а» кылааһын үѳрэнээччитэ Яковлев Айтал ылла, «Лучший менеджер» анал ааты Н.В.Петров аатынан Дьабыыл орто оскуолатын 10 кылааһын үѳрэнээччтэ Борисова Сахая ылла, «Лучшая идея» номинация хаһаайынынан Марков Афоня аатанна.

Председатель Андросов П.В. Бэдьимэ нэһилиэгин баһылыга, кинини кытта Федорова В.В. Ходоро нэһилиэгин администрациятын специалиһа уонна Чүүйэ орто оскуолатын учуутала Дмитриева А.П. үс секцияҕа барытыгар экпертаатылар, «Развитие спорта, туризма в наслеге» секция 1 миэстэни «Популяризация настольного тенниса в с. Чюйя» үлэтинэн В.В.Скрябин аатынан Чүүйэ орто оскуолатын үѳрэнээччитэ Федорова Ия ылла (салайааччы Герасимова Д.З), 2 с миэстэҕэ И.Г. Гаврильев аатынан  Хара орто оскуолатын 8 кылааһын үѳрэнээччитэ Аргунова Нарияна тигистэ (салайааччы Аргунова Л.А.) үлэтин аата « Развитие спорта, туризма в наслеге», 3 миэстэни Ларионова Настя 5 кылаас «Кэскил» киинтэн кыттан ылла (салайааччы Леонтьева А.М.) үлэтэ «Благоустройство детской площадки» .  «Лучшая идея» номинацияны  И.Г. Гаврильев аатынан  Хара орто оскуолатын 8 кылааһын үѳрэнээччитэ Аргунова Нарияна ылла.

«Занятость населения» секцияҕа 1 миэстэ Сивцева Александра УПЦ аатыттан «Парикмахерская» үлэтэ буолла (салайааччы Николаева С.В.), 2 миэстэни Ф.Г.Охлопков аатынан Майа орто оскуолатын 8  кылааһын үѳрэнээччитэ Емельянов Валера ылла, үлэтин аата «Бизнес проект « Коммерческая аэросъемка с помощью квадрокоптеров» (салайааччы Заровняева С.А.), 3 миэстэ Татаринов Юрий киэһээҥҥи оскуола 9 кылааһын үѳрэнээччитэ буолла, үлэтин темата «Создание строительной фирмы в сельской местности» (салайааччы Бакычаров А.Н.). 

«Лучшая идея» номинация Сивцева Александра УПЦ, «Лучшее практическое решение» Шеломов Ян Т.Г. Десяткин аатынан Тумул орто оскуолатын 4 кылааһын үѳрэнээччитэ «Мичээр» дьиэ – кэргэн лааҕыра үлэтинэн, « Лучший менеджер» анал аатыан Ф.Г.Охлопков аатынан Майа орто оскуолатын 8 кылааһын үѳрэнээччитэ Емельянов Валера ааттанна.

«Проект по освещению жизнедеятельности наслега» секцияҕа 1 миэстэни «Журнал Кустук» үлэтинэн Попова Айталыына Ф.Г.Охлопков аатынан Майа орто оскуолатын 6 «б» кылааһын үѳрэнээччитэ ылла ( салайааччылар Шарина В.Г., Дмитриева М.В.), 2 миэстэҕэ эмиэ Ф.Г.Охлопков аатынан Майа орто оскуолатыттан 10 «б» кылааһын үѳрэнээччитэ Заровняева Грита таҕыста, үлэтин аата «Новостной канал ютуб «Охлопков – ньюс» (салайааччы Шестакова В.Д.), 3 миэстэни Петрова Оксана, Николаева Лилия В.Н. Оконешников аатынан Павловскай орто оскуолатын 8»б», 10 кылааһын үѳрэнээччилэрэ «Пресс центр Нѳѳрүктээйи» үлэлэринэн ыллылар уонна «Лучшее практическое решение» номинация хаһаайыттара буоллулар.

«Родословная» 5-11 кл. секцияҕа экспертарынан Бакычаров А.Н. Майа киэһээҥҥи оскуола директора, Чүүйэ оскуолатыттан Иванова А.А., Охлопкова А.Н.үлэлээтилэр. 1 миэстэни В.Н. Оконешников аатынан Павловскай орто оскуолатын 4 «а», 6 «а» кылааһын үѳрэнээччилэрэ Плотникова Рита уонна Плотникова Маша «Карта родословной моей семьи» үлэлэринэн ыллылар (салайааччылар Соловьева Г.Ф., Плотникова И.М), 2 миэстэни «Изучение истории своей семьи через использование программы My Heritage Family» үлэтинэн В.Н. Оконешников аатынан Павловскай орто оскуолатытын 9 «б» кылааһын үѳрэнээччитэ Петрова Нарыйа ылла (салайааччы Петрова С.Е.), 3 миэстэҕэ Попова Аня (сиэнэ) Н.В.Петров аатынан Дьабыыл орто оскуолатын 10 кылааһын үѳрэнээччитэ «Родословная ветерана тыла и труда Пермякова У.А.» үлэтинэн таҕыста (салайааччы Попова М.В.) Анал аат хаһаайыттарынан буоллулар «Лучшее практическое решение» Слепцов Алеша Аллараа – Бэстээх №2 осколатын 5 кылааһын үѳрэнээччиитэ, «Связь поколений» Спиридонова Валерия В.В. Скрябин аатынан Чүүйэ орто оскуолатын 8 кылааһын үѳрэнээччитэ, «Лучшая идея» Вадим, Валера Гермогеновтар В.П. Ларионов аатынан Майа орто оскуолатын 5 «в» кылаас үѳрэнээччилэрэ.

«Родословная» 3-4 кылаас секцияҕа экспертарынан Тимофеева М.Н. Ходоро нэһилиэгин баһылыгын солбуйааччы, Левина М.В. Ходоро нэһилиэгин библиотекаря, Скрябина П.И. Чүүйэ оскуолатын социальнай педагога үлэлээтилэр. 1 миэстэ В.Н. Оконешников аатынан Павловскай орто оскуолатытын 4 «б» кылааһын үѳрэнээччитэ Егоров Толя «Удьуор ситимэ» үлэтинэн буолла ( алайааччы Дмитриева А.А.), 2 миэстэни эмиэ Павловскай оскуолатын 4 «б» кылааһын үѳрэнээччитэ Егоров Эркин « Хос эһээм Протодьяконов Г.Д.» үлэтинэн ылла (салайааччы Дмитриева А.А.), 3 миэстэҕэ В.В.Скрябин аатынан Чүүйэ орто оскуолатын үѳрэнээччитэ Никифорова Карина «Мин сатабылым тѳрүттэрбиттэн» үлэтинэн ылла (салайааччы Никифорова Т.А.).

«Родословная» 1-2 кылаас  Охлопкова Е.П. Ходоро нэһилиэгин администрациятын специалиһа, Федорова Е.Н., Нестерова Ф.П. Чүүйэ осколатын учууталлара эксперт быһыытынан үлэлээтилэр. 1 миэстэ Лепчиков Костя В.П.Ларионов аатынан Майа орто оскуолатын 2 кылааһын үѳрэнээччитэ буолла, үлэтин аата «Мы Лепчиковы» (салайааччы Лепчикова Е.В.), 2 миэстэни Ф.Г.Охлопков аатынан Майа орто оскуолатын 2 «б» кылааһыттан Романов Женя ылла (салайааччы Чичахова Е.Н.), 3 миэстэҕэ В.П.Ларионов аатынан Майа орто оскуолатын 1 кылааһын үѳрэнээччитэ Баишева Настя таҕыста (салайааччы Афанасьева Н.А.). «Лучшая идея» анал ааты Дьячковскай Алеша Чүүйэ оскуолтын 4 кылааһын үѳрэнээччитэ, «Лучшее практическое решение» Свинобоева Нарыйа Ф.Г. Охлопков аатынан Майа оскуолата, «Связь поколений» Попова Мусьяна Ф.Г. Охлопков аатынан Майа оскуолатын үѳрэнээччилэрэ ыллылар.

Секцияларынан проектар конкурстарын таһынан «Дебаты» күрэхтэһии ыытылынна 4 оскуолаттан 3 түү киһилээх 6 хамаанда күѳн кѳрүстэ, социальнай хайысхалаах араас ыйытыктарга оҕолор билиилэрин тургуттулар, ол курдук эрийсиилээх күрэхтэһии түмүгүнэн 1 миэстэни Федорова Дайаана, Порядина Айза, Никифорова Катя В.В. Скрябин аатынан Чүүйэ орто оскуолатын 10 кылааһын үѳрэнээччилэрэ ыллылар, Федорова Дайаана «Лучший дебатер» анал ааты ылла, иккис миэстэҕэ Скрябина Диана спикердаах, састааптаах Ф.Г. Охлопков аатынан Майа орто оскуолатын үѳрэнээччилэрэ, 3-һү В.Н. Оконешников аатынан Павловскай орто оскуолатын үѳрэнээччилэрэ ыллылар

Эксперт председателинэн В.П.Ларионов аатынан Майа орто оскуолатын история уонна обществознание учуутала Черкашина Н.Г., экспертарынан Павловскай оскуолатын история уонна обществознание учуутала Васильев С.М. уонна Чүүйэ оскуолатын история уонна обществознание учуутала Илларионова Л.Н. үлэлээтилэр.

В.В.Скрябин аатынан Чүүйэ орто оскуолата

Просмотров: 123
Служебный вход
Логин:
Пароль:
АНОНСЫ
  • В разделе АТТЕСТАЦИЯ ПЕДАГОГОВ размещены приказы МОиН РС(Я) об аттестации педагогов
  • В разделе ДОКУМЕНТЫ размещено ПИСЬМО Министерства образования и науки РС(Я) "Об организации питания"
  • На сайте создан раздел КОРОНАВИРУС
  • В разделе ДИСТАНЦИОННОЕ ОБРАЗОВАНИЕ размещены НПА, МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ
  • На сайте создан новый раздел "ДИСТАНЦИОННОЕ ОБРАЗОВАНИЕ"

Горячая линия по дистанционному обазованию

КАЛЕНДАРЬ
«  Февраль 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Президент России

Ил Дархан Республики Саха (Якутия)

МР Мегино-Кангаласский улус

Официальный сайт Басговру

Реском профсоюза РС(Я)

Горячая линия

WorldSkills Russia

Сетевой город. Образование

Сетевой город. Анкетирование

СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 2
Гостей: 1
Пользователей: 1
viktoriya_riya
Министерство Просвещения РФ  Министерство образования и науки Республики Саха (Якутия)  Институт развития образования и повышения квалификации Республики Саха (Якутия)  Республиканский центр дополнительного образования и гражданско-патриотического воспитания  Институт национальных школ Республики Саха (Якутия)  Федеральный портал поддержки ЕГЭ  Официальный информационный портал ГИА  Федеральные государственные образовательные стандарты  Федеральный образовательный портал  Российский общеобразовательный портал  Единая коллекция цифровых образовательных ресурсов  Федеральный центр информационно-образовательных ресурсов  Федеральная служба по надзору в сфере образования и науки  Федеральный центр тестирования  Федеральный институт педагогических измерений  Единое окно доступа к образовательным ресурсам  Всероссийский Интернет-педсовет  ИД Первое сентября 
МКУ "Мегино-Кангаласское районное управление образования" © 2009